| Razvan4414 a întrebat:

Am o probleca cu PC.Azi antivirusul mi-a dat o avertizare : Atac de tip scanare porturi detectat UN IP 110.164.80.171adik Ip asta incerca sa atace porturile. Ce pot face? Poate afecta Pc-u meu?

Răspuns Câştigător
| Supps a răspuns:

Daca iti apare asa ceva inseamna ca nu ai nicuun FireWall care sa blocheze si sa controleze porturile. Daca folosesti sistemul de operare Windows atunci activeaza din Control Panel, Windows Firewall.

7 răspunsuri:
| Dezinteres a răspuns:

Da, poate, dai block si pune un firewall.

| AlexCrb a răspuns:

Activeaza firewall si eventual anunta providerul. Chestiile astea sunt interzise si se sanctioneaza.

| Dezinteres a răspuns (pentru AlexCrb):

110.164.80.171 (mx-ll-110-164-80-171.static.3bb.co.th)

sigur suna rds-ul in thailanda laughing

| AlexCrb a răspuns (pentru Dezinteres):

Oh da, credeam ca e vreun romanas cu apucaturi de hakăr laughing

| Dezinteres a răspuns (pentru AlexCrb):

Nu ewinking e un server de e-mail ( cica ) de fapt e un server de. spamm laughing)

| AlexCrb a răspuns (pentru Dezinteres):

Evident laughing

| Razvan4414 explică:

Acum a vazut ca era off Firewallcrying