| jaga_7779 a întrebat:

am un laptop Acer aspire, un modem de la rds si un router wireless D-Link. laptopul este conectat prin wireless si in bara jos, unde ar trebui sa arate semnal la wireless apare un X rosu, si cand dau clik scrie " not conected, conections are available" internetul merge, dar nu prea imi gaseste alte retele wifi ( am fost la un prieten care avea wireless si nu a gasit reteaua) la inceput a mers foarte bine, si nu arata asa. am cautat si pe net si am incercat diverse metode dar nu am reusit. astept un raspuns

3 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Reinstaleaza driver-ul pentru wireless!

| bitihacy a răspuns:

Poate e oprit wireless-ul din laptop. Daca nu e, atunci da-i tu un disable, asteapta 1 minut si da-i enable. Si al meu mai face figuri din astea cateodata, dar isi revine repede dupa un disable/enable.

| CristianLga a răspuns:

Poate trebuie sa gasesti un pachet de data pentru wireless. Eu am un Toshiba si a trebuit sa ii gasesc drivere pentru wireless altfel nu gasea nimic. x rosu inseamna ca nu exista cablu in laptop gen nu il detecteaza o fi probabil vreo problema de la placa de retea tot cu aceeasi problema... cauta drivere pentru modelul tau de accer pe google "Acer xxxx (model) drivers"