| Spike189 a întrebat:

Am o problema, am un laptop Toshiba Satellite a 500-1EJ de un an, laptopul este foarte bun, performant, dar are o problema de putin timp, Se inchide in momentul in care am mai multe aplicatii deschise. Mi-am reinstalat Windows-ul cu speranta ca nu o sa mai faca asa, dar din pacate la fel se inchide cand am mai multe aplicatii deschise. Problema este ca el are o aerisire destul de buna si am si placutza de aceea care se pune sub el, cu coolere. Inainte ma jucam jocuri pe el, acum daca intru abia daca stau 2 minute si se inchide. Ma puteti ajuta va rog? Dau funda! Multumesc anticipat

3 răspunsuri:
| solumaam a răspuns:

Trebuie sa il duci la service sa il curete de praf ...sau daca te pricepi o poti face si tu!
Cauta pe net tutoriale la modelul tau cum se demonteaza si cand ajungi la cooler si radiator le cureti bine de praf si stergi bine pasta veche dintre procesor si sistemul de racire si pui alta noua.
Nu ai idee cat praf se aduna si fantele radiatorului fiind foarte mici se obtureaza si degeaba ai sistem auxiliar de racire ca aerul nu reuseste sa circule prin carcasa din cauza asta!

| uMarian_1968 a răspuns:

Problema ta este de la HDD, probabil ca trebuie "curatat" sunt diferite unelte pe internet de defragmenteaza hdd-ul cum trebuie, dai o reparare cu un "hdd regenerator".

Răspuns utilizator avertizat