| lalalalalalalalalalalalalalalalalalalalalalala a întrebat:

Am o problema.
am vz la unii useri ca au si diacritice, si apostrof.
exista vreo setare care sa le permita pe ambele, sau sa schimb utilizarea unei taste ca atunci cand o apas sa-mi apara apostrof?

4 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

Lctrl + Lalt + Rshift - shortcut ca să schimbi limba și să poți utiliza apostroful.

| Laura a răspuns:

Doar Lalt + Rsiift, greșeala mea.

| Daygum a răspuns:

Te duci in Control Panel - Regional and language options - selectezi languages apoi dai details - add si alegi Romanian. Apoi ai jos in bara langa ceas En dai click si alegi Ro. apoi ai tastele:; " [ ] \ ăstea îs diacriticle. Iti ia ceva timp pana te obisnuiesti.

| SapioiT a răspuns:

Simplu:
http://j.gs/781273/tastatura-romaneasca-alt-dreapta
apesi ALT din dreapta si una din urmatoarele taste si iti face alte caractere:
q a e s d c t i l p [ | ],.