| 1Q a întrebat:

Am o problema cateodata cand joc metin2 si stau mai mult cateva ore bune cand dausa ies din joc imi apare pe un fond albastru Windows recovery sau ceva de genu si apoi se restarteaza apoi imi apare o nu maaratoare in care scrieSeconds until the highlighted choice will be selected automatical pc are 500in d si 100c, windows 7, 2 GB va rog ajutati-ma dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| nashu40 a răspuns:

Salut!
Problema asta am avut-o si eu. Trebuie reinstalat windows-ul, mai ales daca zici ca apare o fereastra albastra. Si la mine, la inceput se manifesta asa de la un anumit joc, apoi a inceput sa-mi faca figura asta la tot mai multe aplicatii, dar in general la jocuri. Chestia cu jocurile astea e ca au cerinte prea mari si nu le ajunge memoria, sau, unele nu sunt compatibile cu windows 7, indiferent ce ai face nu merg straight face
In cazurile astea, windows-ul va ajunge sa acumuleze tot mai multe erori pana vei constata ca merge foarte greu si nu vei putea sa faci mai nimic.
Sfatul meu e sa-ti reinstalezi windows-ul (cu mare atentie la ce bifezi atunci cand il instalezi) si sa selectezi cu atentie jocurile si programele pe care ai de gand sa le rulezi. Am patit si eu : aveam Xp si mi-am bagat W7 si nu-mi mergea mai nimic... Aproape toate jocurile imi dadeau erori, programele la fel.Si imi aparea aceeasi fereastra albastra.Asta e viata straight face
Sfat: daca stii ca unele jocuri sau programe merg sau au mers si pe Vista, cu siguranta vor merge si pe Windows 7.
Succes!