| MissChocolatte a întrebat:

Am si eu o problema in legatura cu Metin2, de exemplu : cand intru in joc fie Metin2.ro sau server privat mi se restarteaza laptopul, imi apare ceva scris cu alb pe fond albastru in legatura cu memoria si ca pagina nu este valida sau ceva de genu si nu pot sa inteleg de ce, am reinstalat windows-ul si face acelasi lucru, s-ar putea sa fie cumva de la placa video si cea de sunet sau pentru ca nu suporta PC jocul. Este destul de ciudat fiind ca pana acum nu imi facea asa. Astept un raspuns.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acest BSOD a aparut la toate versiunile de windows, si culmea, chiar la lansarea oficiala a Windows 98! Problema este ca placa ta nu este suportata de Windows 7. Iti recomand sa instalezi Windows XP cu SP2! Bafta!

5 răspunsuri:
| MissChocolatte explică:

Pai si BSD ata este posibil la orice windows sau doar windows 7?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si laptop pot sa joc metin2ro pe el?

| 亚历山 a răspuns:

Sau sa inte in Start-Run-dxdiag-Enter.te duci la sound hardware sound si dai doua lini in stanga am avut si eu problema astastraight face

| 亚历山 a răspuns:

E din dxdiag problema

| p33ricol a răspuns:

Este vorba de BSD (Blue Screen of Death) care de obicei apare la un conflict de drivere sau virus (posibil daca folosesti Metin2 modificat)