| Luci88 a întrebat:

Buna am si eu o problema cu laptopul l-am restartat odata si de atunci se deschide si imi apare windows error recovery imi cere sa aleg intre launch startuup recovery sau start windows normally aleg launch si imi da system recovery options iar apoi iarasi sa aleg ceva cuuse recovery tools sau restore your computer using system that you created earlier dar cu nici una nu se deschide am incercat si start windows normally si se restrteaza adica imi apare un ecran elbastru cu ceva scris si se restarteaza, am incercat si cu safe mode si cu toate si tot asa, se restarteaza am bagat un cd cu windows si nu-mi apare nimic nu mi-l citeste sau nu stiu, va rog ajutati-ma dau funda ffffoarte urgent! DECI NU SE DESCHIDE cu nico optiune, nici launch startup recovery nici cu normally! imi da o eroare, iar cu safemode-ul imi da o eroare pe fond albastru si se restarteaza

1 răspuns:
| LeMike a răspuns:

Trebuie sa il reformatezi.Inainte sa baci cd-ul cu indos trebuie sa intrii in bios(apesi F2 sau delele), de aclo intrii la boot setup si setezi primul cd-room bot sau ceva de genul, salvezi setarile, bagi cd-ul, si dai un restart.