| freescape04 a întrebat:

Am instalat de curand in pc placa video
Nvidia GeForce 7600 GS.Imi merge totul ok pana ce intru intr-un joc. Dupa vreo 30 de sec imaginea nu se mai vede clar adica apar ceva dungi verzi si se blocheaza tot pc`u.Ce sa ma fac?

6 răspunsuri:
| FlorinDiablo a răspuns:

De vina e Procesorul grafic al acesteia, cerintele jocului sunt foarte mari acesta se supra incalzeste si intra in protectie.Schimba-ti placa daca vrei sa iti mearga jocul, sau nu mai intra daca nu vrei sa o strici de tot

| Srdjan99 a răspuns (pentru FlorinDiablo):

Placa e doar un motiv. RAM-i pot fi celalalt motiv.

| FlorinDiablo a răspuns (pentru Srdjan99):

Daca memoria Ram are un defect sau nu e in parametri normali, aceasta da eruarari de sistem de gen Blue Screen Blocarea desktop, el a specificat ca ii apar si dungi.

| NuCa20 a răspuns:

Incearca sa intri pe www.nvidia.com si instaleaza ultimul driver pentru placa ta, el mai rezolva niste chestii pe acolo.

| Srdjan99 a răspuns:

Si eu patesc acelasi lucru, dar doar la FIFA. Eu il las vreo 5-6 minute fara sa-i fac nimic, cu monitorul stins. Vezi daca ti se rezolva asa.