| MaryusCobra a întrebat:

Am o problema cu monitorul sau placa video inca nu stiu sigur. Cand deschid calculatorul imi apare uneori pe desktop niste dungi verzi sau roz dar dupa ce dau un restart nu-mi mai apar. Cand intru intr-un joc imi apar din nou si se multiplica si se fac ca si cum as avea desktop-ul spart. Ce fac? De ce imi apar asa?

4 răspunsuri:
| MaryusCobra explică:

Am incercat ce mi-ai zis tu dar nu e de la monitor... mi-e teama ca ar putea fi de la placa video. Am placa video de 128mb, ATI Radeon 9250 si este agp. am instalat driver-ul acum 2 saptamani si atunci cand l-am instalat nu am avut problema asta. dupa o saptamana mi s-a intamplat.

| EdiT a răspuns (pentru MaryusCobra):

Posibil...Încearcă să dezinstalezi driver-ul ăsta și să-l instalezi pe cel precedent. Și eu am avut unle probleme când jucam câteva jocuri (Erau pătrățele negre peste tot.) Încearcă așa să vezi dacă merge, dacă nu, posibil să fie de la placa video, fiind destul de veche.

| AlecsLexx a răspuns:

Cu puncte am avut si eu problema, dar cu dungi nu. Stiu ca era de la monitor, incearca si pe alt monitor. Si atunci cand apar incearca sa 'masezi' putin zona cu dungile. Daca acestea dispar sau se fac mai transparente e de la monitor. happy

Răspuns utilizator avertizat