| AlexHD_5315 a întrebat:

Am o problema cu aerul conditionat. Nu mai merge deloc. Pe panou scrie E2, am cautat in manual si am gasit``Lista De erori pe panou`` unde scria si ce inseamna E2 = ``Senzor interior lipsa``. Ce inseamna asta. Pot sa il repar eu? Sau trebuie neaparat sa chem pe cineva? VA rog ajutati-ma sad

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| express11 a răspuns:

Lipsa freon

| baiatuucupizzza a răspuns:

Adica ti s-a intamplat ceva cu senzorul din interiorul sau ce iti indica temeperatura din interiorul lui poate a inghetat sau are lipsa de contact. Daca te pricepi desfal si uitate in el ce nu e in regula sau daca nu mergi la un specialist sau daca nu daca ai garantie suna la ei si il duci.

| PisicMic19 a răspuns:

Din cite mai tin eu minte UI unit interna are minim 2 sonde o sonda are rolul sa masoare temperatura mediului poate a crapat fierea in ea. Poate nu mai face contactul bine in cupla o gasesti pe unde trage aerul din camera nu pe unde da aerul racit. Lipsa de freon se manifesta in alt mod