| didi2802 a întrebat:

Am o problema cu calculatorul.Cand pornesc un video, video-ul merge prea incet, adica mai incet decat sunetul, si este in urma sunetului, iar daca pun pe pauza imaginea merge inainte pana la momentul in care sunetul s-a oprit.Stie cineva ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| laur_6869 a răspuns:

Ai o placa video prea mica.Schimb-o!
Sau reinstalezi windowsul, instalqzi cel mai nou update la placa ta video si cred ca iti va mergewinking funda?

| didi2802 explică (pentru laur_6869):

Voi incerca sa vad... oricum, multumesc.

5 răspunsuri:
| bitihacy a răspuns:

Inainte de toate, incearca alt player, cum ar fi KMPlayer sau VLC. Daca acolo iti merg, atunci dezinstaleaza playerul video, da un restart si instaleaza-l din nou. Daca tot nu merge, dezinstaleaza driverul placii video si reinstaleaza o versiune mai noua a driverului.

| didi2802 explică (pentru bitihacy):

Problema este si pe site-uri cum ar fi youtube, peteava si etc....cred ca placa e de vina, voi incerca sa o reinstalez

| Judy a răspuns:

Am aceeasi problema dar din pacate nu exista versiune noua la placa mea video...ai rezolvat problema? Cum ai facut-o? ma ajuti si pe mine, te rog?

| Judy a răspuns:

Eu am reinstalat Windows-ul dar merge la fel...probabil va trebui sa schimb placa.Asta daca nu este integrata...sad daca rezolvi problema definitiv, imi scrii te rog? Eu nu iti pot raspunde la mesaj, decat scriind din nou aici, pt.ca sunt membru juniorsad iti multumesc oricumhappy