| marius3lw a întrebat:

Am o problema cu calculatorul... mi se deschide doar pana cand apare iconita de la windows 7 cu "Starting windows" si ieri mergea perfect, nu a umblat nimeni la el sa-i faca ceva.....Stie cineva o solutie?

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Windowsul nu se instaleaza din windows si cand intra in bios, la inceput apesi f11 cu cd bagat in pc e clar windowsul e mort ai putea incerca un system restore

| marius3lw explică (pentru RAY):

Windowsul nu l-am instalat din windows. acum ca nu se aprinde stii si tu ca nu-l pot instala din windows. imi apare doar biosul care e de la f11 si atat. dar am incercat toate variantele si nu merge.

| RAY a răspuns (pentru marius3lw):

Nu cred ca nu vede cd cu windows biosul nu cred dar hai sa zic ca da vezi setari bios ai intrat in system restore

| AnaLove444 a răspuns (pentru marius3lw):

Iti trebuie in acelasi timp si un CD big grin

| stlucian a răspuns:

Reinstaleaza windows 7 din bios( apesi "F2"/ "Del" sau "Delete" de mai multe ori de cand incep sa se invarta cooler-ele) pana intra in BIOS calculatorul (o sa iti dai seama care e BIOS-ul).

Apoi:
http://www.windowsreinstall.com/win7/firstbootinbios/

Cu cd-ul cu Win 7

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca cu alt hard disk si vezi daca mai face asa. Daca nu, e clara treaba, nu?

| Rony56 a răspuns:

Te invat eu. nu ii crede p`astia. Chiar mare parte.
Pui Cd de win7/xp/win8 sau ce ai tu. Daca vrei metoda mai "grea" intri in bios. Te duci sus la "Boot"si vei vedea HDD si mai jos CD/DVD.
Dai F5 in asa fel mai intai sa fie CD/DVD. dai F10 si salvezi.
Dupa instalare, trebuie sa intri si sa faci la loc ce trebuie in bios... intelegi? adica sa porneasca mai intai de pe hard disk.
sau daca nu, bagi cd-ul la inceput si apesi f12 si o sa dai manual cd/dvd si iti pui fara probleme. dar laughing cum ai trimis mesaju daca pc-u e stricat?

| marius3lw explică (pentru Rony56):

Sunt de pe pc-ul "stricat" am in bios un mic broswer de pe care pot intra... am incercat toate variantele dar instalarea se opreste la "Setup is starting..."

| Rony56 a răspuns (pentru marius3lw):

Si cum intri prin bios sau cum zici tu?

| AnaLove444 a răspuns:

Trebuie sa iti schimbi windowsul big grin

| marius3lw explică (pentru AnaLove444):

Am spus mai sus ca nu pot schimba nici windowsul, nu imi da voie:-s se blocheaza

| marius3lw explică:

Nu pot nici sa schimb windowsul, am incercat si asta sad

| AnaLove444 a răspuns (pentru marius3lw):

Incearca din BIOS. big grin

| Caty11 a răspuns:

Terbuie sa iti schimbi windowsul, am patit si eu asa!