| YonutzABR a întrebat:

Am o problema cu calculatorul, nu imi da semnal la monitor, tocmai ce am schimbat procesorul si este compatibil cu placa de baza Asus M4A78LT-M LE. Procesorul Amd Athlon II X2 250 DUAL CORE de la ce poate fi? Dau funda repede

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Incearcă cu un alt monitor

| flixbuster a răspuns:

Pune la loc vechiul procesor - daca merge, e bine, nu ai ars nimic.
Pune apoi la loc noul procesor - daca nu merge, ai un procesor defect.

| cfrtobias a răspuns:

Ai bagat cablu pana in capat vezi sa nu fie iesit si la PC si la monitor

| YonutzABR explică (pentru cfrtobias):

Am incercat si nu merge

| PrajituricuL1977 a răspuns:

Incearca cu alt cablu, verofica pinii cablului daca e hdmi, sau pinii placii de baza daca e vga cablul.Sau m ai uitat e la procesor, poate nu l ai pus bine.