| vallerya a întrebat:

Am o problema cu conexiunea la internet. Va rog sa intrati pentru detalii si sa ma ajutati daca e posibil.

9 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Cum se manifestă problema ce o ai cu netul?
Succes

| DeyCj a răspuns:

Reseteaza Ruter-ul
Da trebuie configurat
Nu e dificil
în funcție de la cine ai internetul trebuie să procedezi diferit
Succes

| MisterSprinkle a răspuns:

Afli ip-ul tau:http://whatismyipaddress.com/
Il copiezi in browser, in bara de adrese si cauti acolo tools sau ceva de genu, tree sa ai restart sau reset(trebuie sa scrie ca ''Setting will be not changed' sau ceva de genu) si ii dai pe aia, next, next si vezi daca merge.

| vallerya explică (pentru MisterSprinkle):

Imi cere nume de utilizator si parola si nu merge aia de la net

| vallerya explică:

Am revenit recent acasa si am incercat sa ma conectez la wi-fi. Pentru ca initial nu am putut, am vrut sa deconectez si apoi sa conectez modemul/routerul, dar din greseala am apasat pe butonul "Switch" din spatele routerului. De atunci am wi-fi, dar nu si conexiune la net la calculatorul stationar. Ce pot sa fac?

| tteo92 a răspuns:

Fai un reset la router. stii cum? vezi ca pe acolo in spate router-ului ai un buton reset, baga un ac acolo si tine apasat vreo 10 secunde. si dupa vezi daca merge.

| vallerya explică (pentru tteo92):

Pai si nu trebuie configurat sau ceva de genu?

| tteo92 a răspuns (pentru vallerya):

Nu, pai configuratia aia, e doar daca vrei tu sa parolezi wireless-ul.

| incredibilul a răspuns:

Da. zi