| George8686 a întrebat:

Am o problema cu coolerul. Fluctueaza viteza acestuia si nu stiu d c. am curatat de praf tot si aceeasi problema. Ce ar putea sa aiba?

Răspuns Câştigător
| vw9378 a răspuns:

Nu are nimic...isi face programul de rotatie in functie de temp procesorului...care variaza bineinteles. Poti daca vrei din BIOS sa schimbi setarile dar eu zic sa il lasi asa.

4 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Poate s-a dus ventilatoru...

| dadonexus a răspuns:

Cauza nu se poate afla poate fii pur si simplu de la temperatura procesorului.Il poti seta manual ca sa nu mai creasca si scada aiurea ii pui o rotatie fixa si daca nici asa nu merge inseamna ca fie e de la sursa fie s-a bulit coolerul.

| cristiopris31 a răspuns:

Diferenta de temperatura este problema.cand se incalzeste procesorul prea tare baga tare coolerul cand scade temperatura scade si viteza lui.deci nai de ce sa te sperii

| maryngeorge a răspuns:

Incepe sa dea semne de oboseala trebuie schimbat nu neaparat dar sa ai unul ca nu te va mai tine mult acesta