| Alex06Flo a întrebat:

Salutare am si eu o problema la un PC cam de 1 saptamana,nu stiu din ce cauza coolerul de la procesor se invarte foarte repede adica din ce in ce mai repede iar sursa se supraincalzeste,l-am curatat de praf si nimic tot aceasi problema, multumesc

1 răspuns:
| Jipa95 a răspuns:

Depinde in ce activitati folosesti pc-ul. Cand este suprasolicitat de tine el normal consuma mai mult curent ( sursa trage mult din priza de aici si supraincalzirea ) iar cooler-ul acela posibil sa fie pus pe rpm automat. ( isi ajusteaza rotatiile pe minut in functie de utilizarea procesorului ).
Sfat : fa rost de o racire mai adecvata cum ar fi ventilatoarele de carcasa.