| Cookieh a întrebat:

Am o problema cu hard diskul exern: cand il conectez la calculator, imi merge cateva secunde, apoi se inchide tot, ca si cum l-as fi deconectat, insa beculetul de la el clipeste. Atunci cand functioneaza, beculetul sta doar aprins, iar cand nu mai merge, clipeste. Uneori mai mergea daca scoteam orice altceva care intra in porturile usb. Am inchis si toate celelalte aplicatii si tot nimic. Sfaturi?

Răspuns Câştigător
| Kylexy a răspuns:

Mutai portul USB verifica daca cablul cu care il conectezi la pc e in stare buna. poate sa fie si de la windows. daca ai windows xp ti-as sugera sa instalezi un vista sau seven sunt ma stabile poate pe hardul extern ai virusi sau ma rog programe care afecteaza sistemu32 al sistemului de operare.