| raduqu a întrebat:

Am o problema cu internetul, la router se aprind toate beculetele in afara de cel cu internet, si nici telefonul fix nu merge, am net de la telekom. Ce ar trebuii sa fac? Daca sun la coompanie, dati-mi un numar si zicetimi daca e inregula adaca sun de pe mobil sau de pe fixul la altcineva

3 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Ai incercat sa scoti din priza routerul, sa-l lasi 10-15 secunde si apoi sa-l bagi din nou in priza? Poti suna de pe orice alt telefon, dar verifica mai intai ce ti-am zis si apoi sa fie toate cablurile bagat bine, sa nu cumva sa fi atins ceva si sa fie o simpla dereglare.

| Iunix a răspuns:

1) La router vezi că ai un buton cu WIFI on off, poate e dat pe off și de aia nu merge, dă-l pe on.
2) Sună la cei cu internetu și spune-le că ți-ai luat un router și să-ți deblocheze Mac-ul.

| Sheldon a răspuns:

Un numar de tel ai pe factura de la telekom (servicii clienti)