| cristianzgz3 a întrebat:

Am o problema cu laptopul Acer 5315 se pune procesorul la 100%

si incepe sa mearga intrerupt de exemplu vidioclipurile sau laptopul in general

am wd 7 home premium

am 1 gb de ram (o fi din cauza asta)-----vreau sai mai bag unul

procesor 1.86

Răspuns Câştigător
| WR104 a răspuns:

Sigur ai doar 1 gb de ram, pentru ca eu am un laptop identic si are 2 gb.
Am win 7 ultimate pe el si nu am intalnit problema asta.
Incearca sa actualizezi driverele placii video si nu numai, vezi cum stai si cu flash player-ul.
Sa-l mai defragmentezi din cand in cand daca nu e setat sa o faca singur.
Succes!

| cristianzgz3 explică (pentru WR104):

Ai zis ca ai 2gb de ram, eu am wd 7, 1gb de ram si nu-mi merge bine.
As vrea sa te intreb daca ii mai pun 1gb de ram merge wd 7 bine
merita sau nu investitia, cum tu ai 2gb de ram ai putea sa-mi zici
multumesc

| WR104 a răspuns (pentru cristianzgz3):

Mie imi merge perfect win 7 ultimate cu 2 gb ram.
Cred ca merita investitia mai ales ca nu-s asa scumpe memoriile ram.
Succes!

| cristianzgz3 explică (pentru WR104):

Sper sa merite investitia, eu am wd 7 home premium oricum ai o funda

| WR104 a răspuns (pentru cristianzgz3):

Merita, stai linistit, mersi de funda.
Succes!

6 răspunsuri:
| RANGE a răspuns:

Nu este din cauza la rami, am avut un pc si aveam 512RAMI mergea super w7 pe el; cel mai sigur ai virusi

| MeConstantine a răspuns:

Deci daca sistemul de operare a venit cu laptopul i general nu ar trebui sa ai probleme. Acuma cand procesorul este consumat la 100% iti arata ce procese iti mananca din el. Recomandarea mea este sa observi asta si apoi sa iei un program gen tuneup utilities si sa faci curatenie in el.