| cristianzgz3 a întrebat:

Am o problema cu laptopul Acer 5315 se pune procesorul la 100%
si incepe sa mearga intrerupt de exemplu vidioclipurile sau laptopul in general
am wd 7 home premium
am 1 gb de ram (o fi din cauza asta)-----vreau sai mai bag unul
procesor 1.86

4 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Acele videoclipuri sunt cumva Full HD? Uita-te in Task Manager si vezi ce anume iti solicita la maxim procesorul. 1Gb Ram este minimul recomandat pentru Windows 7. Procesorul daca nu e dual core, evita sa te uiti la videoclipuri HD sau Full HD pentru ca de aia iti e solicitat la maxim procesorul.

| cristianzgz3 explică (pentru JustCosmin):

Da si cand nu mah uit la videoclipuri tot asa face
nu mah uit in hd

| JustCosmin a răspuns (pentru cristianzgz3):

Atunci uita-te in Task Manager si vezi ce anume iti solicita procesorul asa de tare.

| geo1200 a răspuns:

Cu 1 gb de ram iti recomand sa bagi xp sp3 (daca procesorul sta in continu la 100% dai un format) bafta