| MadoHanao a întrebat:

Am o problema cu Magazin Play, de fapt eu si inca 2 prieteni. Cand incercam sa sincronizam cardurile apare o eroare "Invalid payment method". Eu am fost la banca sa verific daca e blocat sau ceva si cardul e okay (sold are). Care este problema? Trebuie sa fac update la aplicatie? Am verificat cifra cu cifra numarul cardului si nu este nimic scris gresit, am incercat chiar si cardul altcuiva pe device-ul meu si acelasi rezultat...Este ceva de la aplicatie? Se poate rezolva?

2 răspunsuri:
| PsyhoChild a răspuns:

Ce fel de card este? Magazin Play accepta doar VISA, MasterCard si inca o firma pe care nu o cunosc.
Eroarea se traduce ca: Metoda de plata este invalida ceea ce inseamna ca incerci sa platesti.
Poti cumpara un pre-paid card pe care il folosesti in magazin play, dar din pacate nu sunt disponibile in Romania.Ai aici o lista cu tarile din care poti cumpara https://support.google.com/googleplay/answer/3422734?hl=ro.

| MadoHanao explică (pentru PsyhoChild):

Master Card
Am mai cumparat de n ori pana acum cu el pe jocuri...