| anonim_4396 a întrebat:

Am o problemă cu maşina de spălat. Când spăl-am rufe pe un program normal de bumbac, maşina s-a blocat când mai avea doar 49 de minute. Este vorba de o maşină de spălat cu încărcare verticală Indesit WITE 109. Când s-a blocat, s-a stins lacătul (care indică blocarea uşii) de pe display, dar uşa era blocată. Am încercat să dau alt program şi nu vroia nici cum să pornească. După ceva timp, am setat programul de evacuare ( care l-am setat de mai multe ori şi nu vroia să pornească) şi am reuşit să scot apa din maşină. Dacă cineva a mai păţit asta, să-mi spună ce trebuie să fac.

2 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Scoate din priza, asteapta cateva sec si vezi daca se deblocheaza usa. Daca da, da-i un program zilnic 30 de exemplu dar ai mare grija la cantitatea de rufe introdusa(pentru 30min -2kg de rufe pentru celelalte max 5kg)!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca vrei cumpara alta noi videm o masina de spalat cam la 1000lei-1200lei mai vorbim