| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu monitorul... dupa ce am dat restart(din cauza unui joc care se blocase) culorile monitorului erau acoperite de o ceata.Si acum sunt tot la felhappy. Stiti care e cauza? Si cum as putea remedia problema? Multumeschappy

3 răspunsuri:
| cosmon a răspuns:

Problema la placa video sau la cablul de la monitor care intra in ea! Un prieten de-al meu nu avea bagat bine cablul d ela monitor in unitate si i se vedea ecranul roz!

| Alphawolf a răspuns:

Nu ai umblat cumva pe la setarile monitorului la butoanele de reglaj la stralucire, dinamic, etc. Cel mai sigur este sa instalezi din nou driver-ul de la placa video

| charlie the alien a răspuns:

Daca ai astfel de probleme trebuie sa duci unitatea la un centru specializat in PC-uri. Ar fi mai bine sa nu incerci sa-l mai deschizi pana atunci ca sa nu se strice si mai mult. Oricum inainte de asta verifica toate cablurile sa vezi daca le ai bagat bine( atat cele introduse in unitate cat si in monitor).