| WeAreSmart a întrebat:

Am o problema cu mozilla firefox! dupa ce se porneste, imediat se inchide de la sine, pagina care apare e ceva legata de Kaspersky anti- banner. Am reinstalat mozilla dar niciun efect! am kaspersky Pure3, cred ca e de la el!

8 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Iti zice sa instalezi addon-ul de la Kaspersky. ai dat "install"? kaspersky anti-banner este o extensie pentru firefox de a bloca reclamele de pe site-uri.

| WeAreSmart explică (pentru al3xander):

Nu pot da install fiindca se inchide imediat!

| WeAreSmart explică (pentru al3xander):

Si ce sa fac acum?
sa schimba antivirusul?

| al3xander a răspuns (pentru WeAreSmart):

Nu doar incearca sa instalezi addon-ul ala si dupa ar trebui sa fie totul OK. daca problema persista incearca si curata sistemul de fisiere temporare cu ccleaner.

| WeAreSmart explică (pentru al3xander):

Deja l-am schimbat cu eset smart security, kaspersky imi lua multa memorie!

| al3xander a răspuns (pentru WeAreSmart):

Da sunt de acord cu tine insa eset nu este nici pe departe la fel de bun precum kaspersky. oricum e bine ca ai un antivirus.

| Razor4free a răspuns:

Ca sa fii sigur schimba antivirusul cu AVG pana din 2011 si browserul cu Google Chrome sau Opera (care sunt mai de incredere fata de Mozilla sau Explorer).
Funda?

| PwNZ a răspuns:

Incearca sa dezactivezi kaspersky