| vladutzumuresan1996 a întrebat:

Am o problema cu netul. Modemul imi merge perfect dar pe laptop imi spune Not conected Conections are available. Oare unde ar trebui sa intru sa il setez?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai modem (si nu router! ), atunci laptop-ul sau PC-ul conectat ar trebui sa se conecteze automat. Daca nu se conecteaza, atunci cablul de conexiune poate fi intrerupt sau modem-ul blocat. Acesta din urma se poate remedia des prin simpla oprire al alimentarii modemului pentru cateva (10-15) secunde, dupa care revine. Daca nici asa nu merge, atunci trebuie sunat la furnizorul de internet - deranjamente.

Daca insa e vorba de un router, atunci este posibil sa nu fie configurat corespunzator, iar acesta necesita cunostinte mai multe despre retele.

| CPAElites a răspuns:

Cauta pe google Configurare Router