| Mihai42 a întrebat:

Am o problema cu o placa video, a avut un accident si s-a ales cu o zgarietura, nu este lunga dar se vede o parte de metal in interiorul ei,(zgarietura este mica), totusi merge 5 minute dupa pe monitor imi apar dungi de toate culorile, monitorul intra in stand-by, la interval de 2 secunde imi apare imagine dupa iar intra in stand-by.Pot cumva sa repar placa?

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Dacă zgârietura a afectat, întrerupt, vreun traseu acesta poate fi refăcut de un electronist.

| Mihai42 explică (pentru Arthur):

Da,sunt cateva trasee interupte.
P.S.Placa este una veche eu mi-am cumparat alta.
Multumesc!

3 răspunsuri:
| Oran2000 a răspuns:

Iti recomand sa cumperi alta placa.

| Oran2000 a răspuns:

Fizic vorbind, daca ai zgariato s-a dus.