| Isbell a întrebat:

Am o problema cu pc.ul meu. Nu-mi merge netul de cat 2 min dupa ce il deschid si foarte greu. Imi merge sa intru pe mess si atat.Pe alte site.uri sau in alta parte nu pot intra. Mi-am reinstalat windowsu si degeaba. Mentionez ca am windows xp, calculator Pentium 4 Cpu 2.000 GHz 1, 50 of Ram. Inainte mergea foarte bine si dintr-o data nu a mai mers deloc.Am net prin fibra optica.

Răspuns Câştigător
| Ezyo a răspuns:

Daca esti sigur ca problema nu e de la furnizorul de internet, sau de la modem, incearca sa refaci (schimbi) mufa (mufele) de la cablul dintre modem si calculator, poti sa incerci si cu un cablu nou. Dupa aceea incearca prin schimbarea placii de retea. (daca e onboard prin montarea unei placi de retea intr-un soclu PCI)
Pentru diagnosticarea si repararea legaturii internet poti folosi un program mic dar foarte bun: rarepair.exe

3 răspunsuri:
| GabeN a răspuns:

Ori are netu' probleme, ori are PC tau probleme.Incearca,daca ai posibilitatea, sa iti iei unul nou...Adica frate, Pentium 4 e cam vechi...

| Cornel320 a răspuns:

Schimbati calculatorul.Fa-ti unul cu CPU pe min. 2 nuclee si 2.5 Ghz. Puneti 4 GB de ram si nu o sa mai ai probleme.

| gabitzu11 a răspuns:

Nu ai vazut la tv ca e un nou virus? E dezvoltat de nu stiu ce hackeri? Virusu asta iti blocheaza netul. Nu il mai poti folosi. Am vazut si eu aseara la televizor.