| AT a întrebat:

Am o problemă cu reclamele online de câteva zile. Nu am făcut absolut nimic pc-ului, şi dintr-odată îmi apar pe toate site-urile pe care intru cel puţin 5 reclame... şi uneori când dau click pe orice cuvânt de pe site se deschide fereastră nouă cu reclame. Folosesc AdBlock de vreun an şi nu am văzut nicio reclamă de când l-am instalat... până acum 2 zile. Am zis că poate nu mai e bună versiunea, aşa că am instalat AdBlock Plus, tot degeaba!
Ştie cineva din ce cauză se întâmplă asta şi cum rezolv? Nu suport reclamele. Ofer fundiţă, dacă doar asta vă motivează să mă ajutaţi happy Mulţumesc.

8 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ai crezi tu ca nu ai facut nimic!
http://www.epasystems.ro/adwcleaner/

| Danzell a răspuns:

Probabil ai dezactivat ad blocker-ul?

| AT explică (pentru Danzell):

L-am activat şi dezactivat de mai multe ori, arăta la fel în ambele cazuri

| Danzell a răspuns (pentru AT):

Actualizeaza sau schimba lista de filtre. eu am adblock plus si adblock edge filtrele le gasesti in ambele cazuri la Filter preferences> add filter subsription. si ai acolo mai multe

| DjNick112 a răspuns:

Intra in setari la extensii vezi ce e suspect si dezactiveaza-le, apoi descarca cclean si curata tot(inclusiv google chrome) dar cel mai important vezi ce extensii (langa adblock) au aparut si dezactiveazza-le, asta e important sa faci

| AT explică (pentru DjNick112):

Am încercattttttt, e la fel! T_T

| Claudiusniper a răspuns:

Instaleaza extensia adbolckplus, e free, cauti si tu pe Google.

| AT explică (pentru Claudiusniper):

Tocmai am scris în întrebare că am făcut deja asta...