| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu sistemul audio auto, este pus de catre cineva, acum cateva zile a inceput sa faca figuri, adica ii dau drumu de la buton si incepe si pacane si se misca si difuzoarele de la subwoofer si boxele care sunt legate pe amplificator cele din spate, am mers putin dupa si-a revenit... Acum vad ca nu isi mai revine. Precizez ca drumurile de la mine nu sunt asfaltate si poate fi si de la gropi? Va multumesc dau funda celui care imi spune ce sa ii fac.

12 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Da mai multe detalii, face asa si cu motorul oprit?

| Myhay94 a răspuns (pentru ombladon):

Da, vad ca e de la mufa aia lata care intra in amplificator, cand o misc incepe sa isi revina cat de cat dar tot pacane putin cand canta sau daca scot o boxa merge... Statia are un subwoofer si 2 boxe daca scot una merge perfect daca le pun pe amandoua pacane iar cu motoru oprit...

| ombladon a răspuns:

Ai nevoie de un filtru de deparazitare. http://tor-online.ro/......o-f7a.html

| Myhay94 a răspuns (pentru ombladon):

Si filtrul asta unde il pun, cum ca vad ca are vreo 3 fire care le leg care nu?

| ombladon a răspuns (pentru Myhay94):

Iti arata in poza, cel negru la minusul casetofonului, prin firul rosu cel departat de margine intra curentul si iese pe firul rosu cel mai apropiat de margine spre casetofon

| Myhay94 a răspuns (pentru ombladon):

Casetofonul nu are nici o treaba cu statia, daca dau drumu decat la casetofon functioneaza cu cele doua boxe din spate, daca aprind statia incepe si bazaie, precizez ca bazaie si cu casetofonul stins, iar daca las doar casetofonul sa cante cu cele doua boxe din fata nu bazaie... doar statia face asa

| ombladon a răspuns (pentru Myhay94):

Daca scoti mufele de semnal din amplificator, se mai aude ceva?

| Myhay94 a răspuns (pentru ombladon):

Se opreste, am cumparat filtru si acum imi acopera pacaniturile alea dar turatiile tot se aud in boxe cand e motorul pornit evident...

| ombladon a răspuns (pentru Myhay94):

Incearca asta :
1. Legi un cablu de la carcasa playerului la masa RCA-uli
2. Cabluri RCA de calitate
3. Cablul RCA sa fie tras prin alt loc decat cel de alimentare, ex: prin pragul din dreapta, iar cel de alimentare prin stanga.

| Myhay94 a răspuns:

Am umblat putin la ea acum, din cate vad e de la mufa aia lata care intra in amplificator cand misca de firu ala negru isi revine dar tot pacane incet cand canta muzica. Daca scot o boxa functioneaza perfect, sistemul are 2 boxe si un subwoofer, cu o boxa functioneaza perfect...

| ombladon a răspuns (pentru Myhay94):

Pai daca atunci cand misti mufa, isi revine, nu are ce sa fie in afara de un contact imperfect...

| Myhay94 a răspuns (pentru ombladon):

Acum vad ca piuie cand pornesc motorul, cand turez incepe si piuie mai tare depinde de turatii ai idee ce mai are?