| elynutzu a întrebat:

Am o problema cu tastatura de la laptop. Am legat la laptop tastatura USB si dupa ce am deconectat-o tastatura laptopului nu mai functiona corespunzator. In loc sa imi scrie unele caractere,imi scrie altele. Spre exemplu,la litera P imi apare *, la O apare 6 s.a.m.d. Crezand ca e de la Stiky Keys le-am dezactivat dar nu e de acolo. Am dezactivat si Filter Keys. Cine imi poate spune ce s-a inamplat si cum pot rezolva problema? Am scris intrebarea de pe tastatura USB..ca tastatura laptopului nu o pot folosi. Multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
| arthurarad a răspuns:

Verifica ca nu cumva la tastatura laptopului sa ai blocat butonul pe care scrie "Fn", de obicei e in stanga jos intre Ctrl si tasta de windows.

| elynutzu explică (pentru arthurarad):

Nu e e de la fn sad

| elynutzu explică (pentru arthurarad):

Si daca apas Shift+orice cifra de sus tastaura functioneaza ca un mouse. adica acceseaza unele foldere sau locatii pe care nu ar trebui. ce doamne iarta-ma ar putea sa aiba?! straight face

| elynutzu explică (pentru elynutzu):

Nu e de la fn*

| arthurarad a răspuns:

Incearca sa reinstalezi driver-ul pentru tastatura. Ai scapat lichide pe tastatura?