| Anonimul151 a întrebat:

Am o problemă cu televizorul, mai exact un televizor Philips (are și internet).

Astăzi, mergea pe YouTube (l-am conectat de pe telefon), în același timp am vorbit la telefon cu cineva. După un timp, ecranul s-a făcut negru. Menționez faptul ca am mai vorbit și de alte dăți la telefon când era conectat la YouTube și nu s-a întâmplat nimic.

Acum, ecranul e complet negru. Dar merge. În sensul în care pot schimba programele etc. Se aude vocea / sonorul.

L-am scos din priză, l-am lăsat așa un timp, am scos și antena... Dar degeaba. E tot la fel.

Ce poate fi? Unde să intru, ce să fac? Nu cred că am apăsat niciunde pe telecomandă... Am incercat sa ies de pe exit, am apăsat toate butoanele pentru a îl reface dar degeaba. Nu merge.

Cei de la Digi îl pot face?

De stricat nu s-a stricat nu? Din moment ce sonorul merge... Merge chiar sa ma conectez și la YouTube dar, nu se aude doar sonorul.

6 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Ba s-a stricat display-ul (ecranul), tu nu mai ai ce face, du-l la un service daca a fost un tv mai scump daca nu atunci ia-ti altul!

| Anonimul151 explică (pentru lpavel):

Exact. Ecraul e de vina. L am dus la magazin inapoi pentru ca mai aveam garantie. L am lasat la ei si au spus ca il trimit in service.

| lpavel a răspuns (pentru Anonimul151):

Ce marca era sa stiu sa nu cumpar de ala... laughing

| Anonimul151 explică (pentru lpavel):

Philips

| lpavel a răspuns (pentru Anonimul151):

Aia e o marca buna, ma mir ca ai avut probleme cu ea dar ce sa-i faci se mai intampla si la case mari din cand in cand...

| Anonimul151 explică (pentru lpavel):

Știu că e o marcă bună. Chiar de asta l am și luat acum un an. Nu credeam ca se va întâmpla... Adică dacă luam Albatros sau mai știu eu ce mărci de genul poate ca ma așteptăm ca sunt mărci slabe dar...

Dar da, se mai întâmplă. Pana la urma sunt electronice...