| StevieGerrard a întrebat:

Am o problema cu usb-ul de la calculator, nu imi citeste nimic straight face. Mi-am dus recent calculatoru' sa imi reinstalez windows-u', si probabil cel de acolo a uitat sa instaleze ceva thinking Stie cineva ce ii lipseste?

8 răspunsuri:
| Fredie a răspuns:

E vorba de front usb sau cele din spate? Pentru cele din fata e posibil sa nu fi fost conectate firele corect sau deloc pe placa de baza. Pentru cele din spate, daca nu ti functioneaza deloc, e destul de dificil de spus cauza. Win XP ar trebui sa vada porturile usb, la fel si Win 7. Poti incerca si din Device manager sa verifici daca sunt enabled si sa actualizezi driverele, insa e ciudat totusi sa nu ti fi pus win ul direct direvr corect. Bafta!

| andrei90tm a răspuns:

Ce configuratie ai? sau mai bine spune-mi modelul placii de baza.

| andrei90tm a răspuns:

Verifica daca porturile sunt admise sau daca functioneaza. driver-ele sunt instalate sau setate corespunzator? le gasesti pe cd de la placa de baza.

| wert a răspuns:

Intra in device manager, si dai scan for hardware changes, daca o sa-ti apara un semn al intrebarii galben la usb, inseamna ca nu ti-e instalat, dai click dr. pe el si ii dai update, de obicei isi cauta pe net driver-ul, daca nu ai tu cd-ul de instalare...in cele mai multe cazuri functioneaza, dar depinde si de sistemul de operare, care-l ai pe calc

| cristina6666 a răspuns (pentru wert):

Mi-a aparut semnul exclamarii la Generic usb Hub si l-am updatat dar acum imi apare semnul exclamarii la ZTE mass Storage filter... si tot nu-mi apare nimic pe ecran

| Leytto a răspuns:

Caută driverele de la placa de bază că ai acolo pe cele de USB.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Verifica in bios ca porturile usb sa fie pornite si instaleaza driverele. daca nu merge inseamna ca e ceva defect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine e sa reinstalezi windows. ti s-a sters niste hardwar-uri din calculator.nu intra in panica nu e nimic grav.