| Benn12 a întrebat:

Am o problema cu volanul meu care l-am achizitionat (Logitech Driving Force Pro). Deci am instalat driver-ul de pe Logitech si practic il detecteaza ca fiind Volan dar nu face nimic.(adica nu functioneaza in joc si nici in programul de test de la driver). screenshot: https://pasteboard.co/JozMjMe.png
Trag de volan/apas pe butoane/pe frana, acceleratie...nimic.am incercat sa reinstalez driver-ul,restart la pc, restart la volan din device manager, sa scot cablurile si sa le rebag.Nimic.in joc nu pot sa configurez controalele ca nu le "detecteaza". Help?

6 răspunsuri:
| nashu40 a răspuns:

E posibil sa nu fie compatibil cu placa video.
Sau, fizic sa aiba ceva. Adica la cabluri. Sunt conectate toate cum trebuie?
Poti sa incerci cu clik dreapta pe pictograma de deschidere si la proprietati/compatibilitate sa selectezi windows 7.
Bafta!

| Benn12 explică (pentru nashu40):

O sa incerc.

| Benn12 explică (pentru nashu40):

A da, am incercat pe 2 calculatoare.Deci nu cred ca e placa video.

| Benn12 explică (pentru nashu40):

Nu a mers.Same thing.Altceva? Deci am cumpărat de la un prieten acest volan si la el a mers mult timp, si a zis că s-a plictisit de el si da.mergea "Înainte"

| Benn12 explică:

Mentionez ca am Windows 10.

| Benn12 explică:

OK,am incercat toata ziua.Nu merge niciun driver care am gasit.
chiar am nevoie de ajutor/sfaturi.Cred ca e ceva serios sau ceva simplu care l-am ratat.