| Bogdan_9316 a întrebat:

Am o problema cu windows`ul, deci acum 2 luni l-am instalat -1 luna. Deci cand il pornesc apare Windows, dupa care welcome si sta 1 minut pana apare desktopul dar nu apare desktopu arata numa imaginea si stau iar 2 minute si apoi imi merge, am dat cu CCleaner, Am defragmentat HDD. Ce sa fac?
Funda!

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Descarca asta si fa o curatenie si optimizare cu el. Tot ce-ti spune sa stergi... sterge.
http://www.softpedia.com/......ctor.shtml

8 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Probleme posibile(dacă nu văd, pot doar să intuiesc din experiența ce o am)
Claculator ce a avut Xp pe el și acum i-ai băgat pe gât ca românu(adică prost) Windows 7, hardware-ul acestuia ne fiind gândit și optimizat pentru a lucra cu Wndows 7, ci cu Windows Xp(care e istorie) sau sisteme de operare Non Microsoft.
Windows 7 furat din surse ilegale sau activat ilegal folosind dobitociile de activatoare de pe Google
>Se știe că astfel de copii de Windows și aplicații comerciale supuse licențelor(scumpe) toate sunt contrafăcute cu viruși real periculoși, nu comerciali(care sunt detectați și șterși de așa numiți antiviruși) de asta se face seed moca pe torenze sau în special file liste(seede-rii sunt aceiași ca și cei de pe torenze(verfică și convinge-te și tu)
CC Cleaner
cu așa ceva îți strici Windows-ul, ceea ce a și cauzat inoperabilitatea sistemului(pe lângă altele), deoarece acest program șterge și ce trebuie și în special ce nu trebuie din sistem, provocând malfuncții în aceasta
Aplicațiile ce pornesc o dată cu sistemul sunt așa de multe încât Winow-ul reacționeaza foarte greu, dar româu crede că este noral acest lucru că cică are windows cu licență furat.Real, acest lucru există doar în mintea primitiva a românului cioban cibernetic.
Succes

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Si parerea meste ca ai un virus. Poti incerca cu Bitdefender online.

| Doctorfishadi a răspuns:

Instaleaza un antivirus, poate ai virusi care ruleaza si incetineste sistemul. Daca nu asta este problema, scoate programele care pornesc odata cu windosul.La xo ca sa faci asta scrii mersi config in run si dai enter. Apoi selectezi programele inutile care pornesc odata cu sistemul.

| K0sti a răspuns (pentru Doctorfishadi):

"mersi config "? laughing))) Misto asta!

| Doctorfishadi a răspuns (pentru K0sti):

Msconfig legat.Cu m mic.Mi-a jucat farse tastatura. happy

| K0sti a răspuns (pentru Doctorfishadi):

happy

| Doctorfishadi a răspuns:

Deci msconfig si apare un tabel de unde debifezi orice nu are in expresye cuvantul system si sound si image silicon.

Răspuns utilizator avertizat