| vladmuresan1995 a întrebat:

Am si eu o problema. Cand pornesc windowsul si ajunge la Welcome ramane asa vreo 15 minute si cand arata desktopul dureaza vreo 20 de minute pana imi arata programele si folderele de pe desktop. Cum as putea rezolva problema?

3 răspunsuri:
| elycrissro a răspuns:

Cauta programele din startUP, acolo e problema. Sau mai rapid un - system restore.

| K0sti a răspuns:

Windows busit (registri)! De aici incolo stii ce ai de facut!

| dannyel86 a răspuns:

Sunt mai multe cauze si rezolvari. Daca sistemul incarca la pornire programe inutile sau daca sunt multe fisiere temporare stocate ori registri orfani, Ccleaner se poate ocupa de asta (il gasesti pe pagina oficiala; la Tools - Startup sunt afisate programele care se deschid odata cu sistemul de operare si pe care il ingreuneaza - scoti doar ce stii ca nu folosesti - necesita documentare!).
Daca sistemul e virusat. trebuie aplicata o scanare cu un antivirus bun, iar daca situatia ramane aceeasi, se impune o noua instalare de Windows.
Pentru un pachet complex de remediere erori sistem, ai putea incerca TuneUp Utilities. La virusi doar un antivirus sau reinstalarea ar putea rezolva problema.