| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu Yahoo Messenger am vrut sa schimb statusul si pentru ca nu a mers am dat sign out si sign in din nou. dupa care cand am selectat available (e activata optiunea sa intre invisible to evreyone la inceput) nu am mai aparut online.am dat restart, am reinstalat messul dar degeaba tot offline apar desi eu selectez sa apar available. a mai patit cineva stiti cum se poate rezolva?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

De cand Yahoo a fost preluat de Micro soft -ul lui Bill Gates, te poti asepta la orice! Nu te mira, nu e vina ta!
Incearca sa folosesti mess-ul din pagina ta de e-mailsau web messengerul de aici: http://webmessenger.yahoo.com, intrand cu acelasi nume si parola ca si in program! Evident, posibilitatile sunt limitate inca fata de programul YM.

| viatadecacatt a răspuns:

Stiu, si mie mi se intampla lucruri asemanatoare.incearca sa reinstalezi messul din nou poate numai face asa.

| n0matterman a răspuns:

Astea sunt probleme de moment datorita supraincarcarii serverelor Yahoo.
Dupa maxim o ora, poti aparea Available.
Nu trebuie sa instalezi/dezinstalezi nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bulă, Yahoo nu a fost preluat de Microsoft (au vrut ei), iar Bill Gates nu mai e la conducere. Yahoo a avut probleme de când îi știu. Și oricum, o să-și revină... într-un moment.

| tami a răspuns:

Da eu big grin
aveam exact aceeasi problema dar aveam si virusi
pentru ca nu am reusit sa scap de ein mi-am schimbat windowsul si acum nu mai am nici o problema
acum nu stiu ce sa-ti spun... eu cred ca sunt virusii