| TheLordofSalem a întrebat:

Am o problema cu Yahoo! Messenger. Nu mai pot sa ma loghez. imi apare "Your account has been locked". Am incercat toate metodele cred. De fiecare data cand intru de pe Yahoo imi cere raspunsul la acele doua intrebari. Am de mult timp acest cont si nu mai stiu raspunsurile. Am incercat si cu alta adresa de mess alternativa. Tot nu merge. Credeti ca ar mai fi ceva de facut sau pot sa imi iau gandul de la asta?

4 răspunsuri:
| pozeanimate a răspuns:

Emailul alternativ ca sa functioneze trebuie sa nu fie de yahoo
poti incerca sa le scrii lor pe pagina
http://io.help.yahoo.com/......tact/index
selectezi sectiunea cu yahoo account
password s.a.m.d

scrii problema si trimiti
dar sfatul meu este sa lasi balta si sa iti faci un alt cont si pe viitor pui un email alternativ dar sa nu fie de la yahoo

astia de la yahoo au o securitate foarte dura si aproape imposibil sa recupewrezi ceva de la ei

| Violente a răspuns:

Daca nu îi stii intrebarile, nu mai ai ce sa ii faci. Cineva ti l-a incercat de mai multe ori si ti l-a blocat (normal se blocheaza doar 24 h.).

Mi s-a intamplat si mie, dar am intrat pe www.yahoo.com, m-am logat joc imi aparea sa introduc un serial "kaptcha" (acel cod format din cifre) si gata, s-a deblocat.

Bafta!

| SpeedMax a răspuns:

KEste o metoda simpla.
Intrati pe yahoo.com si logativa
Dupa ce va logati intrati pe mail.
Si gata acum puteti intra.
Apropo contul este blocat doar 12-24 ore

| IcemanFRS a răspuns:

Asteapta un timp. In general 24 ore si incearca iar. Daca nu merge incearca sa-i contactezi pe cei de la yahoo