| alinm a întrebat:

Am o problema. De multe ori cand aprind laptop-ul nu mi se conecteaza din prima la router-ul de acasa, dar dupa ce ii dau un restart se conecteaza. Stie cineva de ce?

Răspuns Câştigător
| DANYEL001 a răspuns:

Am consultat mai devreme un adult care lucreaza in domeniul calculatoare si mi-a spus ca puterea de transmitere a retelei de internet scade atunci cand zona in care stai este foarte populata(locuita) si mai multe persoane sunt abonate la aceiasi retea. deci nu trebuie sa iti faci griiji.probabil cand il restartezi reteaua prinde o putere mai mare. bafta;-) sper ca te-am ajutat

4 răspunsuri:
| DANYEL001 a răspuns:

Ori este routarul mai vechi sau din cauza ca nu ai mai instalat demult windowsu.mie mi s-a intamplat.sau ai ceva.la mufa in care intra cablu de la routher. fueca la mufa in care intra mufa de la rutherla.re

| alinm explică (pentru DANYEL001):

Windows-ul are o luna de cand l-am instalat. router-ul are aproape trei ani, dar nu patesc asta la telefon sau sora mea la laptop-ul ei