| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema foarte mare, am incercat sa mi ajut un coleg falsificand o scutire, si ai mei m au prins incercat sa o falsific, ideea e ca mama s-a suparat foarte tare, si nu-s cum sa i explic, crede ca fac asta de muult si ca o sa fiu urmarit de politie, va rog ajutor, stiui ca nu are intentii rele dar este prea paranoica, nu stiu ce sa fac sa ma ierte intr-un fel, daca ajunge la urechile tatalui meu am pus o rau de tot. ajutor!

Răspuns Câştigător
| Swagmotherfuckers a răspuns:

Moama nu mai are omul voie sa greșească, asta e, a greșit omul, se mai întâmplă, voi nu greșiți niciodată, acum o sa spuneți ca nu așa de grav happy, hai ba mă lași, bai copile citește ce am scris eu mai sus și date la culcare liniștit, iar voi intrați la întrebările mele și raspundeti-mi și mie la o întrebare c a am pus - o de câteva ore și nu a răspuns nimeni

52 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu este deloc paranoica, ai comis o infractiune foarte grava si ar trebui sa anunti politia si sa suporti urmarile. Si sa tii minte toata viata ta infractiunea comisa acum si sa nu indraznesti niciodata sa pretinzi cinste de la altcineva, sa iti stii locul, fiindca asta nu se mai poate da inapoi, nu e ca si cum ai fi facut ceva minor, o boacana de copil. Ia-o de mana, mergeti la politie si, daca esti la prima infractiune, roaga-te sa beneficiezi de clementa. Iar parintii tai au o mare problema, e groaznic sa ai un copil infractor, inseamna practic ca ai ratat cu totul educatia lui.

| EllaTheStrange a răspuns (pentru Brigaela):

Nu trebuie. Daca nu a ajuns scutirea aia nicaieri, este in regula. Deocamdata. Dar da, ar trebui sa nu mai faca asta. Insa nu trebuie sa fie chiar atat de tont.

| anonim_4396 explică (pentru Brigaela):

Stai usor, nu s-a ajuns asa departe, m-a prins facand o pe pc, nu a ajuns la nimeni, ideea e ca am realizat ca e chiar foarte nasul, nu s ce a fost in capul meu, serios, vreau doar sa mi linistesc mama, atat. nu vreau probleme, repet scutirea nu ajuns niciodata sa fie imprimata

| EllaTheStrange a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci discuta cu ea. Si, ti-am spus: suna-l pe colegul tau de fata cu ea si spune-i ca este imoral si ca nu faci asa ceva. Daca se supara foarte tare, atunci nu ti-e prieten. Dar explica-i de ce nu e ok.

| Mary012 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ei dar eu ce sa mai zic ca un baiat de la noi chiar a modificat o scutire adica a schimbat termenul si diriga si-a dat seama si i-a dato inapoi. Nu i-a facut nimic.

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

Infractiunea s-a comis in momentul in care ai inceput sa o faci, pentru tine nu mai conteaza daca ai imprimat-o, e la fel de grav. Nu ai cum sa iti linistesti mama, ea trebuie sa fie extrem de nelinistita, sa ia toate masurile ca politia sa afle si sa faca ancheta. E clar ca parintii tai nu au reusit sa te obisnuiasca cu cinstea si sa tev faca sa stii ca asa ceva nu se face nici mort, nici nu se gandeste, ai nevoie de o mana mai puternica care sa iti impuna o linie in viata, sa te tina cat mai departe de pornirile astea. Eu nu inteleg cum poti fi tu linistit si sa te preocupi de chestii minore in situatia in care esti.

| anonim_4396 explică (pentru Brigaela):

Te rog calmeaza-te, sinmt ca am pornit in tine ceva mai rau ca in mama mea, pur si simplu am descarcat o scutire de pe internet, crede-ma sunt cu miile, doar atat, a vazut-o in pc si efectiv s-a panicat, nu-s de ce simt ca am gresit cerand ajutor aici, ai reusit doar sa mi agravezi situatia

| EllaTheStrange a răspuns (pentru Brigaela):

Nu ti se pare ca esti putin prea... dura? Adica... Ok, nu este in regula ce a facut. Dar daca el a realizat asta, consider ca este mai important ca orice. Pe viitor sigur nu o va face. Mai ales dupa spaima pe care a tras-o acum. De ce sa aiba dosar sau orice altceva pentru o chestie pe care nu a facut-o inca? Hai sa ne linistim putin.

| EllaTheStrange a răspuns (pentru anonim_4396):

Ia si calmeaza-te. Ea este putin cam... fixista. Sunt si astfel de oameni. Tu gandeste-te ca oricum nu este bine ce ai vrut sa faci si ca nu trebuie sa faci lucruri de tipul asta vreodata. Calmeaza-te si raspunde intrebarilor mamei tale. Discuta cu ea. Stai linistit. Va fi bine, in final. Dar sa tii minte lectia asta.

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu sunt foarte calma, nu esti primul pe care il vad comitand cu seninatate infractiuni si apoi pretinzand ca exista alte mii de infractori, deci e normal ce se intampla. Sa stii ca sunt mii de hoti, de talhari, de violatori pe lumea asta, dar asta nu inseamna ca comportamentul lor e normal si trebuie insusit. Tu iti gasesti vad foarte bine locul in lumea asta, simplu fapt ca esti un infractor ca multi altii te linisteste.
Eu nu iti pot agrava situatia, pot cel mult sa te ajut sa ti-o asumi, sa te conving ca daca vrei sa fii vreodata om cinstit, trebuie totusi sa iti asumi public fapta si sa suporti rigorile legii, nu sa treci peste fapta ta ca si cum ar fi ceva minor, aproape normal.

| Brigaela a răspuns (pentru EllaTheStrange):

Dar el nu a inteles ce a facut, gandeste-te ca nici macar la politie nu s-a dus, cu atat mai putin sa regrete cu adevarat. Stii si tu ca nu exista regret pana nu iti asumi fapta si nu iti suporti pedeapsa. Cat timp incerci sa te fofilezi, sa iti gasesti scuze si sa spui ca nu a fost atat de rau, inseamna ca doar persisti si te adancesti in greseala, ca nu ai inteles gravitatea si importanta intamplarii, ca nu esti nici macar in ultimul ceas de o farama de cinste si onoare.
Daca cineva iti da maine cap, cu scopul sa iti fure portofelul, dar este prins si tu esti salvata (te alegi doar cu un cucui) si portofelul nu ajunge sa fie furat, consideri ca fapta a fost facuta? Pana la urma, nu te-a omorat, nu ti-a furat nimic, doar a incercat. Si el zice: nu vreau sa afle nimeni, hai sa trecem peste si sa ne facem ca nimic nu s-a intamplat, esti de acord? Sau e ok numai cand tentativa se produce asupra altora?

| EllaTheStrange a răspuns (pentru Brigaela):

Avem mentalitati diferite. Nu ti-o inteleg in totalitate pe a ta.

| anonim_4396 explică (pentru Brigaela):

In primul rand, nu sunt preocupat de lucruri marunte, sunt preocupat de efectele care le-a avut acea poza in pc-ul meu, faptul ca mama mea, s-a suparat extrem de tare, ma indus intr o stare asa de nasoala incat chiar nu pot descrie, aceasta fiind un motiv pentru care am cerut ajutor, am vrut doar o modaliate in care pot imblanzi situatie, nu sunt cine stie ce om, poate nu unul de cuvant, dar niciodata nu voi ajunge un violator, sau mau rau un criminal. prin urmare te rog mult sa intelegi cu intentiile mele nu au fost rele, si iarta ma daca te am facut sa crezi ca eu chiar voi fi urmatorul violator de maine.

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu cred ca vei fi urmatorul violator, dar probabil vei fi un politician ca toti astia, care va fura zambind si considerand ca atata timp cat nu este prins, totul este in regula, ca importante sunt doar doua lucruri: el sa fure si nimeni sa nu se ingrijoreze.

| anonim_4396 explică (pentru Brigaela):

Te rog, nu ma judeca asa, esti intr o extrema foarte indepartata de mijloc, am vrut doar sa imi ajut colegul, unu l dintre ce i mai buni prieteni ai mei, si unul dintre singuri, intentiile mele au fost bune, ce am realizat apoi, din spusele tale, e ca am comis una dintre cele mai rele lucruri care le puteam face. inteleg, esti suparata pe mine, sau nu, nu pe mine, pe oamneni ca mine, dar nu toti suntem la fel, nu toti isi fac lucrurile cu mana lor, eu am vrut doar sa mi ajut singurul prieten cu care ma pot intelege. Am inteles. Am gresit. E vina mea. Dar nimic nu s-a intamplat. Daca asi lua mota mo sfatul tau, acel moment cand ma gandesc la o fata, si mai ales nud, urmtatorul lucru ar trebuie sa ma spovedes. este putin absurd.

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa te gandesti la o femeie dezbracata nu este infractiune, tu faci o mare confuzie intre lucrurile placute si infractiuni.
Infractiuni sunt: falsul, uzul de fals, furtul, talharia, violul, omorul, darea si luarea de mita, etc. Tu ai comis-o pe prima si incerci sa ne spui ca a fost doar o fapta buna, un gest altruist si nici nu e prtea grav, pana la urma nu se supara nimeni, trebuie doar sa o impaci pe mama ta si viata va continua la fel, iar tu vei putea sa te consideri om cinstit.
Nu te judec dur, daca ai fi spus: inteleg ac am gresit, in secunda doi am fost la politia, am marturisit tot ce am facut si acum as vrea sa imi corectez greseala, as fi inteles si te-as fi crezut ca totul a fost o greseala (grava, dar greseala) si ca incerci sa o rezolvi. Dar tu ai lasat multe ore sa treaca incercand sa ascunzi problema, sa nu ti-o asumi, sa scapi ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat, conmsiderand ca esti desupra legii si ca tie ti se cuvine sa faci infractiuni, atata timp cat nimeni nu afla. Acum duci totul in derizoriu, pana la urma, ai comis doar o infractiune, ce naiba, sunt mii de infractori pe lume, sa nu fim absurzi, nu e nimic special sau rau in asta.
Pe tine nu te ingrijoreaza ca singurul tau prieten te trage in infractiuni? NU cumva inseamna ca colegii cinstiti te ocolesc si nu vor sa aiba de a face, ca ei nu inteleg modul in care gandesti tu?
In fine, nu e treaba mea, asa cum ai spus, pe lume sunt multi infractori neprinsi, unii au facut fapte si mai grave decat tine. Dar pentru tine este in regula sa te numeri printre ei si esti bucuros sa ramai acolo, eu nu pot sa te schimb. Suparare? Ne prea multa, din fericire nu intalnesc genul asta de oameni prea des, asa ca uneori uit ca ei exista si misuna printre noi.

| Swagmotherfuckers a răspuns (pentru Brigaela):

You need a fuckin break, da-i pace la copil tu, nu înțelegi ca îi este frica și îi pare rău, eu sincer cred ca nu o sa mai facă, dar tu o iei deja personal, mai ușor doamna perfecțiune, nu a omorât pe nimeni, îi doar un copil sad

| anonim_4396 explică (pentru Brigaela):

Clar, nu înțeleg, uite un scenariu, mă duc la politie, și spun ce am făcut, faptul că am descărcat o poza, scutire care avea să fie modificată dar nu s-a întâmplat, care avea să fie folosită dar nici asta nu s-a întâmplat, ok, ce ar face ei, mi ar face dosar penal și reținere pentru, 24, h? Ancheta? Și unde? La mine in calculator și că urmări blocarea site ului de unde am luat-o? Amenda? Pt un lucru ce nu s-a întâmplat ever concret? Nu mai zic ore nu au trecut de la incident, dar e CV asemănător cu dorința de a manca carne când tu de fapt ești vegetarian, iar asta ar încălca regulile tale, niste principii și valori impuse moral. Colegi cinstiți mă ocolesc, nu cumva eu ii ocolesc pentru că ei reprezintă pentru mine, niste persoane incapabile de a mă înțelege pe deplin? Cum am zis, sunteți blocata la nivelul dumneavoastră, cu tot respectul dar vreau sa încheiam aici acesta discuție. Nu vad cum mă poți ajuta, faptul că mă pui sa declar ceva ce nu s-a întâmplat, ceva ce intr o probabilitate de peste 80%, li s ar părea mai mult decat absurd, și aproape că ar crede că fac mișto de ei. Totuși cred cu tărie că veți rămâne la părerea dmvastra, pe scurt, un incult care nu își recunoaște greșelile și nu plăteste pentru ele. Mulțumesc! Stima!

| RaduMihaiRadu a răspuns (pentru Brigaela):

Esti putin cam severa. Da, nu este de laudat ceea ce a facut, dar nu trebuie chiar asa certat.
Noi in liceu aveam o stampila luata de la Lidl si puneai ce text voiai tu pe ea. Ne-a prins dupa niste sute de scutiri, dar nu am ajuns la politie sau alte cele

| anonim_4396 explică (pentru Swagmotherfuckers):

Am sa te urmează sfatul, mă voi calma, și voi incerca sa mi repar greșeală fata de mama!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am sa ti urmez sfatul*

| anonim_4396 explică (pentru Brigaela):

Sa anunte politia ca a descarcat o poza cu o scutire de pe internet si ar fi avut de gand sa o scoata la xerox, dar nu a facut-o, serios? Cred ca ar rade de el si l-ar trimite acasa.

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai fi surprins, dar nu ar rade. Falsul este o infractiune serioasa

| anonim_4396 explică (pentru Brigaela):

Falsul e o infractiune, dar aici vorbim de o tentativa pe care o stie numai el. https://paul1493.files.wordpress.com/2008/04/adeverinta1.jpg daca descarc poza asta, inseamna ca am comis o infractiune?

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca o descarci cu intentia sa o folosesti, da. Si esti si complice la infractiunea pe care a comis-o cel care a postat-o, daca nu anunti politia.

| anonim_4396 explică (pentru Brigaela):

Pai in momentul asta, si dumneavoastra sunteti complice, alaturi de toti ceilalti utilizatori de pe TPU.

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am raportat politiei siteul. Asa-zisa ta capcana este o mare dovada de prostie, sper ca iti dai seama

| anonim_4396 explică (pentru Brigaela):

Nu e o capcana, fiindca nu e ilegal sa faci o poza cu o scutire, o mare prostie sunt afirmatiile legate de raportarea la politie.

| anonim_4396 explică (pentru Brigaela):

Doamna Brigaela, intenția mea a fost buna "scopul scuza mijloacele", dumneavoastră mai îndreptat spre calea cea mai dreaptă prin urmare și cea mai usturătoare probabil, dar va rog, nu faceți mișcări pripite, am făcut o prostie, mama mea a aflat și surpriza, a luat măsuri, va rog din nou iertați mă, ar înseamna mult pentru mine, și chiar vreau să mă îndrept, va promitem că nu se v a mai repeta, va rog, sunt doar un copil, nu vreau sa fac inchisoare, nu știu ce de poate întâmpla... Mișcările dumneavoastră mai inspaimantat mai tare, va rog, iertate, poate aceste cuvinte nu au sens acum, dar vorbim la obiect, nu am făcut absolut nimic ilegal descărcând o poza, faptul că eu am supărați pe mama mea prin urmare faptul că ea ar fi crezut că eu practic asta de mult, eu singur nu mă pot ierta. Va rog din nou, iertați mi comportamentul, chiar nu este nevoie de asemenea procedurii pentru o poza descărcată!

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce prostie si nerusinare!

| CodyObrain a răspuns (pentru Brigaela):

Este extrem de amuzant ceea ce scrii tu, dai vina pe copil de parca a comis intr-adevar "fapta", cand in realitate el doar a descarcat ceva de pe internet si nu a facut rau nimanui.Ce ar fi sa mergem toti si sa depunem marturie la politie ca descarcam in fiecare zi imagini, videoclipuri sau melodii de pe internet fara sa platim nimic(in fiecare zi se descarca peste 500 de milioane de astfel de lucruri) care nu afecteaza pe nimeni.Dar spre deosebire de asta, el nu a gresit absolut nimic, poti sa planuiesti sa jefuiesti o banca, daca nu pui planul in aplicare nu are nimeni ce sa iti faca. Vorbesti de politie de parca ar fi niste sfinti, cand in realitate coruptia este la fel de raspandita in randul lor ca in randul politicienilor.Si pe langa asta sa te duci la politie pentru o "crima" pe care nu ai facut-o mi se pare scenariu de om cu probleme grave de perceptie si logica. Poate tie ti se pare normal dar pentru cei cate o sa te asculte in cazul in care faci o astfel de "marturisire" o sa fie destul de stanjenitor, o sa se abtina cu greu sa nu rada si o sa te trimita la un doctor.

| Brigaela a răspuns (pentru CodyObrain):

Ai sa fii surprins, dar nu e asa, la politie te vor lua in serios.

| Necunoscut112 a răspuns (pentru Brigaela):

Ce rahat sa ii faca politia? Care e infractiunea si cum se dovedeste?

| anonim_4396 explică (pentru Brigaela):

Ar trebui sa raportati politiei si ce a scris el pe TPU, altfel sunteti tot complice.

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

E trist cand cineva nu are simtul ridicolului.

| AlexGrigorescu a răspuns (pentru Brigaela):

Deci sa inteleg ca te faci ridicola

| Brigaela a răspuns (pentru Necunoscut112):

Infractiunea este fals. Se dovedeste prin marturia lui, a parintelui si a colegului si prin istoricul calculatorului. Daca nu este recidivist, probabil se va alege doar cu un avertisment sau o amenda, iar cel care a furinzat falsul va fi cautat si impiedicat sa mai faca asta.

| anonim_4396 explică (pentru Brigaela):

Si de ce s-ar autodenunta?

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

Fiindca asa este cinstit si asa ar face un om onorabil. El e la inceputul vietii, daca nu se autodenuinta, pata asta va ramane mereu pe constiinta lui si il va impiedica sa duca o viata demna, fiindca in fiecare clipa a vietii lșui va trai incarcat de amintiurea unei fapte grave ramase nepedepsite. Daca este victima unui furt sau a unei inselatorii, va trebui sa taca si sa inghita, neavand, moral, voie, sa denunte pe altcineva pana nu face acelasi lucru cu fapta lui. Tu ai vrea sa duci o asemenea viata? Mie mi-ar fi ingrozitor de greu si nu as accepta nici in ruptul capului.

| Swagmotherfuckers a răspuns (pentru anonim_4396):

Moama nu mai are omul voie sa greșească, asta e, a greșit omul, se mai întâmplă, voi nu greșiți niciodată, acum o sa spuneți ca nu așa de grav happy, hai ba mă lași, bai copile citește ce am scris eu mai sus și date la culcare liniștit, iar voi intrați la întrebările mele și raspundeti-mi și mie la o întrebare c a am pus - o de câteva ore și nu a răspuns nimeni

| KinoAndreea a răspuns:

Doamne fereste cica sa anunti politia si infractiuni si nu mai stiu ce...e doar o scutire oameni buni, e vorba de scoala mai mult ca sigur, ce-i asa mare paguba? Nu are nici o treaba cu politia nu mai fiti si voi paranoici, mai speriati si omul laughing La liceu in clasa a 12 a la mine, de cate ori s-a incercat asa ceva nu aveti idee si cand descoperea diriginta radeam toti ca uite incearca sa o fraiereasca...Asta e, ai facut-o, alta data nu o sa mai faci si punct.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu poti pricepe ca ceea ce ai facut este ilegal, atunci este grav. Aici nu-i vorba de paranoia mamei ci de faptul ca tu esti atat de mic incat nu constientizezi cat de grava este actiunea ta, cat de ilegala si cat te poate baga in necaz cu Politia si falsificarea documentelor.
Poate este bien acum sa primesti o bataita, ca sa constientizezi ca ceea ce ai facut este intr-adevar grav si pe viitor poti avea probleme serioase cu legea si Politia.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Trebuia sa te gindesti la inceput. Nu de alta, dar raspunsul la care ai dat funda e penibil. Alina, tata, daca te prind pe strada intr-o seara si te violez, asta e, am gresit, am cazierul curat in momentul asta, pot fi iertat, nu? Falsul in acte e INFRACTIUNE. Nu conteaza ca ai incercat prima oara acum sau ca ai facut-o deja de mii de ori, gravitatea faptei mi se pare aceeasi. Nu ai trei ani, nu esti handicapat, intelegi niste chestii, fii naibii barbat si asuma-ti prostia pe care ai facut-o, nu te mai ascunde dupa deget!

| untu a răspuns:

Nu trebuia sa te bagi in ceva ilegale, poti sa fii acuzat de falsuri si inscrisuri false! Poti sa ai probleme cu tine, cu mama si mai ales cu doctorita care semneaza cu parafa! Totul da de bucluc si iese o incurcatura mare de tot! Renunta la tot si nu mai falsifica, stergeti totul din calculator si spune-i colegului ca nu poti ajuta ca s-a stricat imprimanta si calculatorul tau nu merge prea bine si nu functioneaza cum trebuie si gata! Nimeni nu trebuie sa se supere si nimeni nu va avea nimic de pierdut! Nu-i dezamagiti pe parintii vostri care v-au platit taxele scolare ca tu si prietenul tau sa inveti bine si sa iei note bune si niste bani de liceu!

| Necunoscut112 a răspuns:

Nu-i spune. Daca te va placea si ea mai mult decat ca un prieten, iti va da de inteles si vei putea trece la alt nivel. In general, o data ce o fata il vede pe un baiat ca pe un simplu prieten, n-o sa isi mai schimbe parerea si sentimentele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc. Nu mai am nici un argument. O seara faina. De aici faceti ce doriti dumneavoastra. Nu am sa mai cer ajutor pe TPU. Se pare ca sunt oameni care se vad doar pe ei. Am impresia ca aceasta intrebare a venit ca un atac la persoana dumneavoastra. V am oferit respectul meu, promisiunea ca ma voi schimba. Din nou o seara faina!

Răspuns utilizator avertizat
| Skippy223 a răspuns:

Wow, oameni nebuni la cap. Comparati o "falsificare" de scutire cu adevarata falsificare de documente, sau chiar cu viol si agresare fizica?

Doamna Brigadela, ceea ce a facut el nici macar tentativa nu e, atata timp cat politia nu l-a prins "in timpul actiunii". Politia nu are de unde sa stie ce intentii avea el, deci nu are dreptul sa il aresteze sau sa ii faca dosar penal, sau orice alta pedeapsa legala.

Sunt sigur ca ati folosit o data in viata reteaua WiFi a unui strain, fara acordul lui, nu? De ce nu mergeti la politie si voi ca sa va predati, pentru ca e o crima.

| Swagmotherfuckers a răspuns:

În primul rand chill, inspira expira, ai făcut o nefăcută happy, dar stai liniștit ca nu-i chiar așa grav probabil ai vrut sa iti ajuți prietenul, și te înțeleg perfect poate așa as fi procedat și eu la acel moment, dar bro sa nu mai faci, trebuie sa fi mai responsabil și tu și prietenul tău, în viața nu poți mereu sa,, trisezi'' uneori trebuie sa suporți consecințele faptelor tale, nu ai comis o infracțiune așa mare, mai supărător este faptul pentru mama ta este ca ai încercat sa îi păcălești pe oameni din jurul tău, vorbește cu mama ta și spune ca adevărul, ai încercat sa îl ajuți pe prietenul tău doar...

| anonim_4396 explică (pentru Swagmotherfuckers):

Am sa incerc sa ma calmez, multumesc frumos pentru ajutor, chiar nu stiu ce a fost in capul meu, Doamne, sper sa ma ierte, chiar nu vreau probleme, nu mai fac asa ceva cat oi trai

| EllaTheStrange a răspuns:

Discuta cu ea. Spune-i ca ai vrut doar sa ajuti, pentru ca prietenul tau era in bucluc foarte mare si chiar... Te-ai gandit ca l-ai fi putut ajuta. Poti sa ii spui ca nu te-ai gandit la consecinte prea mult, dar o rogi sa te ierte. Si, eventual, suna-l pe colegul tau de fata cu ea si zi-i ca nu il poti ajuta cu asa ceva, pentru ca este imoral. S-ar putea sa cresti in ochii ei si cu siguranta ca te va tine sub control o perioada, dar o vei linisti acum. Ideea este ca nu trebuie niciodata sa faci asa ceva. Sa stii ca sunt medici din scoli care chiar verifica. Plus: scrisul medicului cu scrisul tau difera si intrati amandoi in belele. Are dreptate cu politia.

| CristianCioranu a răspuns:

E o zicala veche ce spune:" Capul 'plecat, sabia nu-l taie". Adica vorbeste SINCER. Ea nu-si da seama ca daca e asa "paranoica" cum spui tu, iti face mai mult rau decat isi da seama...In concluzie, promite-i ca pe viitor vei face doar fapte corecte.

| ataelaguceium a răspuns:

Moama sa moara ma sa aluia cu funda moama