| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema la calculator, de cateva zile mi-a aparut programul Security Center in bara de date, acesta imi tot scaneaza, imi apar la un interval foarte scurt de timp tot felul de chestii plus ca atunci cand vreau sa intru in Mozila Firefox sau Internet Explorer imi apare ceva in legatura cu acest program si abia apoi imi deschide pagina.Care ar putea fi problema? Funda pentru cine ma ajuta.

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Descarca Malwarebytes Anti-Malware de aici http://fileforum.betanews.com/detail/Malwarebytes-AntiMalware/1186760019/1 si salveaza-l pe Desktop.
Instaleaza-l si la sfarsit asigura-te ca ai bifat urmatoarele: Update Malwarebytes' Anti-Malware si Launch Malwarebytes' Anti-Malware. Apoi apasa Finish.
Dupa lansarea programului, selecteaza Perform full scan si apoi apasa pe Scan.
La terminarea scanarii apasa OK si apoi Show Results. Asigura-te ca e totul bifat si apoi apasa Remove Selected.(spune ce a gasit aici)

Apoi Descarca a-squared Free de aici http://www.emsisoft.com/en/software/antimalware/ si salveaza-l pe Desktop.
Instaleaza-l, ruleaza-l, apasa Online Update sa aduci definitiile la zi. Apoi in stanga apasa pe Scan PC si alegi apoi in dreapta Deep Scan.
La sfarsitul scanarii bifeaza tot, click pe Delete selected objects.(spune ce a gasit) Da-i un restart si gata! Bafta!
(Spune-mi daca mai ai neplaceri)

| watervichea a răspuns:

Salut! Cristina, tu mai intii incearca sa stergi acest program, sau in ultimu caz sa pui windowsul din nou, si copie un antivirus bun, caci el iti arata virusii + te avertizeaza in multe cazuri! Bafta, daca ceva sa-mi scrii un mesaj privat. happy