| SilviBaby a întrebat:

Am o problema la informatica, care imi da multe batai de cap. Va rog sa ma ajutati careva, v-as fi recunoscatoare. happy
Asta e:

Într-o şcoală oarecare directorul foloseşte sistemul de intrare pe bază de cartelă pentru a obţine informaţii privind prezenţa profesorilor la şcoală. În fişierele sistemului informatic se găsesc informaţii privind ora de sosire şi ora de plecare pentru fiecare profesor al şcolii în ziua curentă.

Scrieţi un program Pascal/ C/ C++, care citeşte de la tastatură următoarele date:
• numărul natural N, reprezentând numărul profesorilor şcolii (1 ≤ N ≤ 1000);
• numărul natural H (1 ≤ H ≤24);
• N perechi de numere naturale S şi P(1 ≤ S ≤ 24, 1 ≤ P ≤ 24), reprezentând ora sosirii, respectiv ora plecării fiecărui profesor.

Programul determină şi afişează pe ecran numărul profesorilor care se aflau în şcoală la ora H şi ora la care se aflau în şcoală cei mai mulţi profesori. În cazul în care sunt mai multe ore la care se aflau la şcoală acelaşi număr maxim de profesori, atunci se va afişa cea mai devreme oră.

3 răspunsuri:
| Condrat_Alexandru_1996 a răspuns:

Pai si tu ce vrei sa faci?

| InVisible99 a răspuns (pentru Condrat_Alexandru_1996):

Sa-i faci programul in Pascal, C sau C++ laughing

| cezar9999 a răspuns:

Nu stiu din astea funda?