| danycosty a întrebat:

Am o problema la jocuri.Care poate fi cauza? Am realizat asta atunci cand am intrat in counter Strike si calitatea culorilor era pe 16 bit si nu 32.(Pe 16 bit se vede jalnic) si se si blocheaza la adaugarea si a unui singur bot.Pe net merge bine la fel si in procesele de copiere mutare etc.Am un procesor Intel DualCore Pentiun d 805 de 2.66 Ghz cea ce nu e putin.Placa video se numeste Nividia Geforce 7300 GS si un gb de ram.(Doua placute de 512 mg). Ma poate ajuta cineva? Mentionez ca nu pot seta pe 32 bit, ca daca dau click dreapta pe desktop/proprietati/settings imi apare ca este setat pe 32 bit.Am schimbat 5 cs-uri si la fel se intampla si la ele (nu pot seta pe 32 bit).

Răspuns Câştigător
| Danιel a răspuns:

Intra in CS, alege optiunea din meniu 'Options', apoi 'Video' si te uiti la setarea 'Renderer:'. Apesi pe sagetica din dreapta si iti va aparea o lista cu 3 moduri: Software, OpenGL, D3D. Selecteaza D3D si acum poti sa reglezi si setarea 'Color Quality:' la 'Highest (32 bit)'. Confirma setarile!

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Mai pune 1GB de Ram si nu mai face! Inchide toate aplicatiile si lasa doar jocul deschis!

| danycosty explică:

Cs-ul cere resurse foarte foarte slabe.Calculatorul meu este extraordinar de bun pentru acel joc.Cat despre aplicatii, le inchid mereu cand intru in jocuri.