| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema la laptop, de la un timp mi se inchide brusc fara sa ma anunte ca mi se termina bateria, chiar daca mai am si aprox 30% tot se inchide si din cate am observat am o problea la 4 drivere cred: toate se numesc Standard Open HCD USB Host Controller.cod error 10. deci cele 4 drivere nu merg si nici nu merge sa-mi reinstalez driverul din nou/ Ce as putea face? mi-am reinstalat windowsul dar nu s-a produs nici o schimbare, windows nu prea mai instaleaza de la sine updates si asta de ceva timp, si mai multe probleme, mentionez ca il am de aprox un an si nu am avut deloc problema cu el pana acum ceva luni.

4 răspunsuri:
| puscahoreangaion a răspuns:

Pretene, du-te cu el in service poate de pe placa de baza sa fie problema!

| Criterion a răspuns:

Daca o sa precizezi ce laptop ai(brand-ul si modelul), as incerca sa te ajut.

| th4inspiration a răspuns (pentru Criterion):

Asus -model K53U

| Criterion a răspuns:

Suport Asus:
http://support.asus.com/......nload.aspx
Problema cu bateria - tot nerezolvata de Asus pe site, aici:
http://support.asus.com/......etail.aspx
Un prieten banuieste o problema la driverul ACPI sau citez:"pur si simplu, bateria are probleme in momentul in care ajunge la valoarea aceea" (30%).
Trebuie sa ajunga la un IT-ist pe masa pentru verificari.
Spor!