| cal3star a întrebat:

Am o problema mare. Monitoru' meu nu mai detecteaza culoarea "Rosie"... faza e ca eu am tot mutat cablu de la monitor la video proiector de multe ori. SI acum vad ca nu mai detecteaza culoarea rosie.

Cablu este bun, am pus pe alt calculator si merge, deci nu e de la cablu.
Si de miscat am miscat si tot degeaba
Cablu are toti "dintii"

Deci care sa fie problema?

Am impins si in placa video un pic dar tot degeaba.

Are cineva vreo solutie?

4 răspunsuri:
| Reparatoru a răspuns:

Poate fi si monitorul cu probleme.la modul-final video, a cedat vreun condesator sau un tranzistor de pe placa video!

| waXonwaXoff a răspuns:

Cal3star :O, glumeam laughing te-am vazut azi in doza de has, sau ma rog reclama contului tau.

| Gyany02 a răspuns:

Asta am patit si eu, vedeam desktopul numai in verde, se vedeau iconitele numai ca peste ele era un verde spalacit.Problema asta dragul meu prieten e de la placa video,i s-a ars niste circuite,ea tot merge dar nu iti detecteaza culoare,cel mai bine e sa-ti cumperi alta,si ca sa te convingi ca placa e de vina,incearca sa pui alta placa sau daca calculatorul are o placa video on board, adica incorporata, atunci vei vedea ca placa video s-a dus.

| cal3star explică (pentru Gyany02):

Aoleu acum in noaptea anului nou?
Firiam capu a naiba. Mersi