| EvilBeast21 a întrebat:

De la o vreme, tot nu mi se vede culoarea rosie pe monitor. Am incercat sa schimb cablu de la placa, nu a rezolvat nimic. Am incercat sa misc cablurile, dar nimic. Am descoperit o rezolvare intr-o zi din greseala, am miscat placa mai in sus, iar culoarea isi revenise... pentru 10 minute... Apoi iar am miscat placa mai in sus si culoarea rosu isi revenise si nu se mai vedea albastrui.etc. Am aflat ca placa video nu sta bine si fixa in placa de baza. Am incercat si s-o scot si s-o curat de praf, s-o pun la loc, dar fara rezultat. Ma puteti ajuta? Cum pot rezolva aceasta problema?

1 răspuns:
| horia2012 a răspuns:

In service. Pot verifica conectorii de la placa video si de pe placa de baza.