| Myr3ll1994 a întrebat:

Am o problema: Procesorul imi lucreaza aproape tot timpul 100% chiar daca nu fac nimic si nu imi dau seama care este problema. cum pot rezolva asta?

4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Daca majoritatea resurselor sunt luate de System Idle Process, atunci e in regula, asa trebuie sa fie, asa lucreaza windows xp. Pentru alte sisteme de operare nu stiu.

| alex2009 a răspuns:

1 Reinstaleaza windowsul sau 2 dai o defragmentare.

| karellen a răspuns:

Uita-te cu process explorer ce aplicatii ruleaza si cate resurse consuma fiecare: http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb896653.aspx
s-ar putea sa ai surprize

| laurentiu a răspuns:

Cum adica iti lucreaza 100%? te referi la programe memorie? daca da e de la programe inutile pe care le ai instalate si ruleaza, si mai exista si posibilitatea de virusi ca numai ei iti ingreuneaza sistemul!
dai clic 2 pe bara de start si intra in task maneger, si dai la proceses si uitate sa vezi care iti ruleaza cel mai mult adica la memory si dai close dar atentie unele trebuie sa ruleze obligatoriu ca e de la windows nu inchide cele folositoare
bafta!