| Alexandrinaa a întrebat:

Am o problema tehnica la messenger! Ati putea sa ma ajutati: cand introduc un contact sau cand cineva ma introduce, si vreau sa-i schimb numele la contact details, imi apare mesajul: "The last Address Book operation did not succeed due to a server error (error code -40402)"... oare ce-as putea face? Am mess 9.0. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
carla
| carla a răspuns:

Alexandrina, toti avem problema asta cu mess. 9.0. Stiu cum s-a intamplat, ai sters un id, dar din adress book nu vrea nici mort. Nu ai ce sa faci, pana cand nu remediaza cei de la Yahoo, problema sau il dezinstalezi si reinstalezi o versiune mai veche, eventual mess 8.0.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Am intalnit cateva mesaje asemanatoare.
Raporteaza la admin defectiunea aparuta si codul afisat, probabil ai un nume pe lista pe care ai vrut s-a stergi si nu s-a sters corect din baza de date de pe serverul mess-ului.

| sigmanet a răspuns:

Problema apare doar la YM 9. Se pare ca exista o problema la aceasta versiune 9.0 si probabil ca se va remedia o data cu aparitia unei noi versiuni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"login mail. yahoo on the browser, click on Contacts tag, then edit Contacts infor.
If it's not work, delete the contact form Y! M list, then add contact through browser."
A fost votat "Best answer" pe http://answers.yahoo.com
Sper sa te ajute cu ceva.
Succes!