| Therraex a întrebat:

Hei TPU, tocmai am instalat Windows 7 si am probleme. O gramada de probleme; in primul rand nu pot instala Avast Free, imi da eroare, se opreste si ma roaga sa repornesc laptopul si daca il repornesc nu se intampla nimica, tot nu pot reinstala avastul. La messenger nu pot sa schimb numele, imi da eroare: The last address book operation did not succeed due to a server error. (Error code -1). Si vreau sa stiu cum sa sterg celelalte versiuni de Windows instalate ca sa nu imi mai apara cand pornesc laptopul si cum sa fac sa nu ma mai avertizeze la programe ca nu sunt admin (desii sunt); si da, am incercat sa reinstalez din nou Windowsul dar face la fel.

3 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Pentru stergere dai formatare la partitia unde ai pus win.Se sterg de tot apoi pui win pe curat.Ai conflicte intre win! Deci formateaza partitia "C" si instaleaza de la capat. Daca ai o singura partitie mai vb despre instalarea corecta ca si eu tot de pe net m-am inspirat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai instalat win 7 peste aalt windows.Cum aiinstalat, ai bagat cd-ul cu windows in unitate si apoi ai dat install?
Nu se face asa.bagi cd-ul cu win 7 in unitate si apoi restartezi pc-ul.La repornire cand scrie boot atappi from cd apesi orice tasta. Bun.Acum,cand te intreaba daca vrei sa formatezi partitia c adica sa o stergi, o stergi. Dupa aceea instalezi win in c.Asta inseaman ce a spus stLucian, pe curat.Adica pe partitia goala dupa ce ai sters windows-ul vechi.

| AndreyMarius a răspuns:

Si eu am patit acelasi lucru astazi