| crysule a întrebat:

Am o probleme cu PC, cand il pornesc imi apare o imagine alba in unele locuri gri, trebuie sa dau cateva restarturi ca sa pot deschide calculatorul!
Dupa imi apare o imagine neagra cu o numaratoare (28sec) si dau Start normaly wyndows sau ceva de genu, imaginea e ca cea de la bios cand apesi F!
Deabia acum pot intra in calculator insa am windowsu facut de un "mester" care cred ca a sters antivirusul(Nod 32) deoarece nu mai imi apare cand pornesc PC si nici in bara de jos dreapta!
Dau funda celui care ma poate ajuta!

3 răspunsuri:
| amicumms a răspuns:

Descarca de aici antivirus, nu trebuie instalat : http://www.megaupload.com/? d=8P0WN9A0
si daca iti gaseste prea multi virusi, altceva in afara de formatat, nu vad o solutie mai buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună. cauze posibile:
1. Viruşi (cum spuneai şi tu cu antivirusul)
2. Ecran defect
3. Placa video defectă. (cel mai probabil)

| 1337 a răspuns:

Ar trebui sa il pornesti in safe mode
1.Restart Pc
2.Intri in Boot Menu ( F8 )
3.Folosesti sagetile si alegi Safe Mode

Si sa iti iei un antivirus bun. iti recomand ESET/Nod32