| CypryanXP a întrebat:

Am o rugaminte pentru cei care se pricep la programare in command promt vreau sa adaug in register editor cu cmd o comanda la care cind se dechide calculatoru sa puata sa-mi ruleze un program odata cu el mai bine zis o keye de register care pot sa o fac cu cmd nu sa stau sa may deschid registey editor PS:as aprecia fuarte mult ajutoru puteti sa ma contactaty si pe ID cypryan_kengsta

3 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

Foarte simplu - uite ceva in genul asta:
REG add HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\Hidden\SHOWALL /v CheckedValue /t reg_dword /d 1 /f
Uite aici un exemplu daca stii sa interpretezi fisierele de tip bat sau cmd. E un fisier ce inlatura anumite setari facute de virusii actuali printre care ai sa gasesti si ceva care te intereseaza pe tine:
http://www.tutorialepc.ro/......click.html
De asemenea pentru a adauga o cheie in registri folosind fisiere bat sau cmd intra in cmd si tasteaza comanda:
reg add /?
ai sa obtii help-ul acestei comenzi
pentru toate comenzile pe care le poti da pe fisierul reg. exe sau regedit. exe tastezi :
reg /?
Daca te intereseaza si alte Tutoriale PC, uite aici unele destul de faine: http://www.tutorialepc.ro

| Liviu a răspuns:

Ehe asteapta mult si bine
Pe forumu asta nu prea am vazut lume sa se priceapa la limbaje si la pc
Si eu caut pe cineva care stie C++ in draci
Deci mai ai de asteptat...
Pune mana si invata din C++ si vei face singur asa ceva'
Eu deja am inceput sa imi fac primele programioare [; x]

| Laura a răspuns:

Aoleu! straight face Învată să scrii și reformulează întrebarea. Nu am înteles ultimele 7 rânduri.